Akbal Gıda Ltd. Şti. 1990'lı yıllarda Zonguldak merkez Gazipaşa Caddesi'nde 50 m2 alanda bakkaliye işi ile uğraşmaktayken,1994 yılında sermaye şirketine dönüşmüştür. Zonguldak merkez ana cadde üzerinde 1 adet mağaza ve 10 personel ile marketçilik faaliyetini sürdürürken müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için şirket binasına ek olarak yanında ki binaları da kullanım alanlarına ekleyerek mağaza satış alanını 450 m2'ye çıkarmıştır.

Sektör içerisinde gerek teknoloji yatırımları ve gerekse kaliteli, vasıflı personel çalıştırarak müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet politikasıyla müşteri memnuniyetine ilaveten rekabet gücünü yıllara göre çok hızlı bir şekilde arttırmıştır.

Yöneticilerin yenilikçi yaklaşımı ile şirket bünyesinde teknolojik araç ve gereçler kullanılmakta olup; yönetim, muhasebe ve finans çalışanlarını kendi bünyesinde eğiterek şirket bünyesine katmıştır.

1994 yılında 1 adet Merkez mağazası ile faaliyetine devam etmekte iken şirketin öncelikle "yerel zincir mağaza" olma amacını gerçekleştirmek için 2005 - 2016 yılları arasında ek olarak 13 mağaza daha faaliyete geçirerek hizmet kalitesini daha fazla tüketici ile buluşturmuştur.

Zonguldak il merkezinde 4 mağaza, Kilimli ilçesinde 2 mağaza, Kozlu ilçesinde 2 mağaza, Kdz.Ereğli ilçesinde 3 mağaza ve Çaycuma ilçesinde 2 mağaza olmak üzere toplam 13 mağazası ile hizmet sunmaktadır. Şirket 2011 yılında inşaat sektörüne atılarak hizmet kalite standardını diğer faaliyet alanlarında göstermeye başlamıştır. İnşaat alanında yapılan projeleri sayfamızın hizmetler bölümünden takip edebilirsiniz.

Ayrıca "AKTAT" markası adı altında, kendi imalathaneleri ile %100 doğal ve katkısız ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

Akbal Market Zinciri "Kalitede Öncü, Hesapta Ölçü" sloganını tüm çalışanlarında ve mağazalarında prensip haline getirmiştir.

ŞİRKET BİLGİLERİMİZ;                                                                

Şirket Mersis Numarası: 0015000840800039                                  

Taahhüt Edilen ve Ödenen Sermaye Miktarı: 9.250.000,00               

Limited Şirket Müdür ve Ortaklar;

- ABDULKADİR AKTARI (Şirket Müdürü)

- KENAN AKTARI (Şirket Müdürü)

- BEKTAŞ AKTARI (Ortak)

Seçilen Denetçinin Adı Soyadı / Ünvanı / Merkezi:

Köker Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim A.Ş. Merkez Zonguldak